м.Київ вул Воскресеньска 12
т. 0671102819
Секрет довговічності будинку полягає у правильному фундаменті. Донедавна зведення фундаменту було дуже витратною частиною, тому що на пристрій багато витрачалося робочих годин. Але ми живемо в 21 століття де всі процеси завдяки новим технологіям спрощені оптимізовані і , але все по порядку. На самперед необхідно зробити перед будівництвом фундаменту провести геологію ділянки, без аналізу властивостей ґрунту не один фахівець не візьметься за роботу. ґрунт безпосередньо впливає на його здатність приймати та розподіляти навантаження. Для кожного геологічного розрізу застосовуються різні типи. Ми розглянемо чотири основні види фундаменту. Вартість влаштування фундаменту на пряму залежить від конструктивних рішень проекту.
Одна з найчастіше застосовуваних конструкцій фундаменту в Києві та Київській області є стрічковий фундамент. Ця залізобетонна стрічка закладена на глибину промерзання, статистика промерзання ґрунту в нашому регіоні за 2022 рік склала всього 50 см. Стрічковий фундамент застосовують в основному для будівництва від 2 до 5 поверхів. Основний мінус фундаменту ціна, але в деяких випадках ціна обґрунтована та прийнятна.
Дрібнозаглиблений фундамент оптимізований для малорухливих не пучинистих ґрунтів. Відсутність основних чинників грунту (зсув і пучинистість) дає можливість заглибитися на глибину 30-50 см, за дотримання технології, дає можливість відбудувати двоповерховий будинок, з економивши при цьому чимало коштів, без втрати якості. Підійде для будинку із газоблоку, каркасного будинку. Якщо ділянка виявилася із високим рівнем води, рекомендується закладати пальовий фундамент.
Пальовий фундамент застосовується переважно на нестабільних і слабких грунтах з високим УГВ (торф'яник) і створювався саме з цією метою. Фундамент не створює додаткового навантаження на слабкий ґрунт, оскільки його маса не незначна, а здатність, що несе, достатня. Пальовий фундамент — вертикальні залізобетонні опори, які занурені на розрахункову глибину в грунт. Оголовки паль пов'язують ростверком рідше монолітною плитою. Типи паль діляться на буронабивні, забивні і ті, які вкручуються в ґрунт.
Монолітна плита це залізобетонна основа яка розташовується по всій площі будинку, що зводиться. Конструктив фундаменту добре підходить для будівництва приватних будинків, котеджів, де інші типи фундаменту неможливі. Правильно влаштована, добре армована монолітна плита легко витримує понад розрахункові навантаження. У даного фундаменту є шведський прототип – це фундамент УШП (утеплена шведська плита) – даний тип фундамент має ряд відмінностей. Головний недолік УШП – це ціна.