Дозвіл на будівництво приватного будинку

Починаючи будівництво приватного будинку, власнику необхідно отримати відповідний дозвіл на будівництво для своїй ділянки.  Дозвіл на будівництво нежитлового чи житлового об'єкта визначено наступним пакетом документів, що надає законне право власнику на будівництво. Дозвіл на будівництво розбитий на класи. Нове будівництво будинку, дачного будинку, реконструкція, господарські будівлі выдносится до класу СС1 (споруди до 500 м2). Більше 500 м2 мають інший клас півнаслідків та мають іншу процедуру оформлення.

дозвіл на будівництво будинку

Як отримати дозвіл на будівництво

Механізм отримання дозволу на будівництво на своїй ділянці. Цей процес складається з низки етапів (є два види оформлення, вони нічим не відрізняються як для капітального житла, так і для дачного будинку). Ми розглянемо спрощений варіант:
• Для приватних будинків загальною площею 300 кв. м виготовляють копіювання з генплану ділянки або замовляють топографічну зйомку 1:500, ескіз забудови на ділянці, будівельний паспорт та повідомлення про початок будівництва. Куди звертатись для оформлення документів. Для того, щоб у законний спосіб розпочати будівництво приватного будинку до 300 кв. м у Києві насамперед необхідні послуги геодезиста він зробить виміри ділянки і виготовить топо зйомку, де відобразиться план місцевості з усією інформацією, що випливає, включаючи відстані між кордонами ділянки і розміщеними на ній спорудами. Для оформлення в Київській області потрібно звернутися до органу місцевої влади (сільрада і.т.д) і отримати викопіювання генплану. Після цього робиться ескіз забудови будинку на ділянці, де відобразиться прив'язка будинку до ділянки, можна замовити у місцевого землеупорядника, або зробити самостійно. Для отримання будівельного паспорта маючи на руках два документи (топосьємка або викопіювання з генплану тереторії) в Київській області подається до відділу райної архітектури, якщо це Київ то в Департамент містобудування та архітектури, Отримання будівельного паспорта означає, що будівля відповідає будівельним нормам, так само паспорт для заповнення вихідних даних у декларації про початок будівельних робіт, після чого слід подати на реєстрацію до будівельної інспекції , а бо в зостасунку Дія, та починати будівництво.

Після завершення будівельних робіт або реконструкції будівлі необхідно оформити Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації Декларація може гарантувати про те, що будівля може вводиться в експлуатацію, така ж процедура як отримання будівельного паспорта звертаються ДАБК або місцевий відділ архітектури, декларація дозволяє оформлення права власності а також проводити будь-які юридичні операції.

як отримати дозвіл на будівництво